Rodzina Spider firmy AQForm umożliwia różnorodną kompozycję elementów oświetleniowych. Poszczególne moduły kupuje się osobno dobierając ich ilość i rodzaje stosowanie do wymagań.

Postawę stanowią elementy emitujące światło dostarczane wraz z kablem zasilającym, np.

Ceny podawane w przedstawionych kartach produktów to ceny za pojedynczy element.

W niektórych podrodzinach istnieje możliwość dobrania długości elementów świecących, w w przypadku tych, w których zastosowano wbudowane diody LED można również wybrać barwę światła 2700K, 3000K, 4000K. Klient wybiera również kolor oprawy. Część opraw (np. KARI LED oraz PET MINI LED) posiada także konfigurowalną szerokość wiązki. Można wybrać wersję o skoncentrowanym snopie światła lub dającą strumień nieco szerszy.

Kolejnym składnikiem, który należy dokupić jest puszka montażowa (rodzaj podsufitki), stanowiący elektryczny punkt centralny takiej wielomodułowej oprawy. Do miejsca, w którym jest ona zamontowana doprowadza się zasilanie, typowo poprzez instalację podtynkową. dostępne podsufitki różnią się ilością otworów przez, które podłączamy elementy świecące systemu Spider. Składając zamówienie można dobrać kolor podsufitki tak by pasował do modułów świecących.

Ale to nie wszystko. W większości zastosowań przyda się jeszcze uchwyt montażowy w liczbie równej ilości modułów świecących. Ich rozmieszczenie decyduje o "architekturze" powstałej oprawy.

Warto zwrócić uwagę, że poza strukturami symetrycznymi Spider pozwala komponować nieskończoną ilość innych konfiguracji.

W roku 2020 w rodzinie Spider AQForm pojawiają się nowe moduły. Oprócz rodzin PET MINI LED (wiszące i natynkowe), ARM 20 oraz KARI LED będą dostępne: MAXI POINT ROUND LED, MAXI POINT SQUARE LED, PET NEXT MINI LED i PET NEXT LED (te ostatnie różnią się średnicą elementu zwieszanego)